SHBA/ I arratisuri kthehet pas 34 vitesh në burg

419
Policia amerikane ka arrestuar një të dënuar i cili për më shumë se 34 vjet ka qenë në arrati. Mediat vendase bëjnë me dije se Willie Lee Austin ( 60 ) u arratis në vitin 1981 nga burgu ku po vuante një dënim prej 15 vitesh për grabitje me armë , kanë thënë zyrtarët e policisë ndërsa transmeton AP. Hetuesit kanë analizuar këtë rast dhe kanë zbuluar se Austin jeton me identitet të rremë në qytetin e Lauderdale Lakes , në Florida .
Sigal