Sam Asghari kërkon divorc nga Britney Spears

36
Sigal

Britney Spears dhe bashkëshorti i saj Sam Asghari janë ndarë pas një viti martesë dhe shtatë vitesh lidhje, raporton TMZ. Burime të shumta e konfirmuan ndarjen edhe për People.

Burimet e TMZ thanë se ndarja ndodhi për shkak të akuzave të Sam ndaj Britney Spears, sipas të cilave ai u përball me këngëtaren rreth një javë më parë për thashethemet se ajo kishte qenë jobesnike ndaj tij.

Asghari u besoi thashethemeve, por është e paqartë nëse janë të vërteta apo jo.

Burimet thanë për TMZ se sjellja e Spears kishte qenë e çrregullt dhe Sam e kishte të pamundur që të merrej më me të.

Asnjë prej të dyve nuk e ka komentuar publikisht ndarjen.

Ata u takuan në vitin 2016 dhe u martuan në qershor 2022.