Përplaset autobusi i shkollës në Britani, plagosen 20 fëmijë

478
Sigal

Ditën e sotme është raportuar një aksident tepër i rëndë, ku si pasojë mbetën të plagosur 20 fëmijë dhe shoferi i autobusit.

Deri më tani numërohen 20 fëmijë, të cilët janë dërguar në spital, për të marrë ndihmën e parë, pasi autobusi i shkollës u përplas me një kamion.

Forcat zjarrfikëse ishin të parat që mbërritën në vendin e ngjarjes, së bashku me disa aeroplanë shpëtimi, të cilët kryen transportimin e të lënduarve në spitalet aty pranë.

Nga raportimet e para thuhet se shoferi i autobusit nuk pësoj ndonjë problem të rëndë shëndetësor, por asgjë nuk është konfirmuar ende.