Pas ciklonit tërmet në Greqi, ja ku ishte epiqendra

60

Pas ciklonit që terrorizoi vendin për tre ditë me rradhë, Greqia duhet te përballet dhe me lëkundjet e tërmetit.

Mësohet se lëkundjet në Greqi kanë qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Richter dhe epiqendra ishte në ishullin e Kretës.

Lëkundjet ishin në thellësi dhjetë kilometër e deri më tani nuk raportohet për të lënduar në njerëz dhe as dëme materiale.

Lëkundja e parë është shoqëruar edhe me lëkundje të tjera.