Kinë, Venus Williams fiton finalen e turneut, shkon në vendin e 7-të në klasifikimin WTA

427
Amerikania Venus Williams ka fituar te dielen Masters bis ne Zhuhai (jug i Kines), pasi mundi ne finale çeken Karolina Pliskova (e 13-ta), 7-5, 7-6 (8/6), nje fitore qe atë e çon nga vendi i 11-te ne të 7-tin ne klasifikimin WTA te henen.

Motra e madhe Williams, 35 vjeç, ka fituar titullin e 48-te ne karriere, i 3-ti kete vit pas atyre ne turnete e Auckland dhe Wuhan. Fale ketij suksesi, Venus Williams hyn kete vit ne Top 10, per here te pare qe nga viti 2010.
Sigal