Sigal

Një burrë u shpëtua pasi kaloi dy ditë të bllokuar në një grasoç në një restorant të lirë kinez në Kaliforni, thonë policia.

Ekipet e emergjencës iu përgjigjën thirrjeve të një zëri të dobët që bënte thirrje për ndihmë nga ndërtesa.

Thuhet se njeriu është lodhur dhe vuan nga dehidratimi, por ai pritet të bëjë një rimëkëmbje të plotë.

Policia thotë se është e paqartë nëse incidenti ishte një përpjekje për vjedhje apo pakujdeis e burrit, përcjell  syri.net.

Policët dhe ekuipazhet e zjarrit që mbërritën në vendin e ngjarjes në San Lorenzo pranë Oakland rreth orës 09:30 në orën lokale (17:30 GMT) dëgjuan një zë dhe zbuluan se po vinte nga çatia e tavanit që i përkiste restorantit.