Greqia nuk gjen qetësi, goditet nga një tjetër tërmet i fortë

109
Sigal

Kreta është goditur sërish nga tërmetet ditën e hënë. Forca e tërmetit ka qenë 4 ballë e shkallës rihter.

Tërmeti ka qenë me thellësi 5 kilometra. Aktualisht nuk raportohet për lëndime në njerëz apo dëme materiale.

Kujtojmë që Kreta por dhe e gjithë Greqia gjatë muajve të fundit ka qenë vazhdimisht nën goditjen e tërmeteve.