Greqi/ Mbyten 34 refugjatë, mes tyre 16 fëmijë

400
Tragjedia e mbytjes së refugjatëve ka ndodhur përsëri pranë brigjeve greke, në tentativën e tyre për të kaluar kufirin detar mes Turqisë dhe Greqisë.
Fatkeqësia ka ndodhur në ishullin Farmakonisi, ku mbytja e skafit u ka kushtuar jetën 34 personave, ku mes tyre edhe 4 foshnje dhe 10 fëmijë.
Sigal