E pabesueshme në Kinë! Doktorët i heqin pacientit 420 gurë nga veshkat

764
Sigal

Çudia e rradhës vjen nga Kina ku një pacient i quajtur He është shtruar për t’ju nënshkruar një ndërhyrje kirurgjikale.

Deri këtu çdo gjë është mese normale, pasi problemi i gurëve në veshka është një problem i njohur nga mjeksia.

He u ndje keq në një moment duke pasur bllokime në organizëm deri në atë fazë sa nuk po kapërcente dot ujin.

Doktor Wei, kirurgu i cili operoi zotin He tha se ishte i shokuar nga numri i gurëve në veshka që kishin gjetur. “Operacioni zgjati afërsisht 2 orë dhe 45 minuta na u deshën vetëm për të hequr gurët. Pas operacionit duart dhe këmbët e mia ishin të mpira. Kemi nxjerrë 420 gurë me ngjyrë të verdhë dhe jeshile” u shpreh doktor Wei.

xdtry_45.PNG