Breshëri plumbash drejt një furre buke në Athinë, plagosen dy shqiptarët, pamjet e para nga vendngjarja (Foto)

101
Sigal

Një atentat me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në Athinë, me pasojë plagosjen e tre personave.

Mediet fqinje raportojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e Voulas, ku një person ka hapur zjarr drejt një furre buke, në kryqëzimin e rrugëve “Ermou” dhe “Proodou 42”.

Nga breshëria e plumbave kanë mbetur të plagosur dy shtetas shqiptarë dhe një iraken, të cilët janë dërguar me urgjencë në spital. Ndërkohë, në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie, ku deri më tani është sekuestruar një thikë.

Siç raportojnë mediet fqinje, ngjarja dyshohet për larje hesapesh, ndërsa autorët janë larguar me një “Fuoristradë” të zezë, brenda së cilës ndodheshin tre persona. Dy prej të plagosurve janë qëlluar me armë, ndërsa i treti me sende të forta.

Mësohet se njëri shqiptar ka marrë plumb në gjoks, kurse tjetri është me plagë arme në bark. Raportohet se sherri ka nisur fizikisht mes katër personave para një furre, ku njëri ka goditur tre të tjerët, dhe më pas kanë ardhur dhe e kanë marrë me makinë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri