Aksident i rëndë në Sidnej/ Makina përfundon në një dyqan me veshje myslimane, 12 të plagosur

167
Sigal

Një aksident i rëndë është regjistruar në Sidnej të Australisë. Mësohet se një automjet ka përfunduar në një dyqan veshjesh për besimtarët myslimanë dhe për pasojë 12 persona kanë mbetur të plagosur.

foto galeri

foto galeri

foto galeri

Mediat lokale raportojnë se i plagosur ka mbetur shoferi, si dhe 11 këmbësorë.

Daily Mail ka publikuar dhe një video nga vendi i ngjarjes.