Zjarr i madh në Jug

276

 

Një vatër zjarri është aktive në Potam të Himarës, pranë zonës së banuar. Flakët kanë përfshirë një sipërfaqe me bimësi. Nga fotot e shkrepura nga vendngjarja duket një re e dendur tymi.

Forcat zjarrfikëse janë në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

Nuk dihen ende arsyet e rënies së zjarrit.