Vranësira në të gjithë territorin, si do të ndryshojnë temperaturat sot

155
Sigal

Ditën e hënë moti parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura në të gjithë territorin.

Duke nisur nga orët e mengjesit në zonën bregdetare dhe lindore vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët.

Mjegull e dendur e mjegullinë përgjatë zonave luginore. Era, do të fryjë me drejtim Juglindje – Verilindje e lehtë deri ne 8m/sek,pergjate vijës bregdetare dhe zonat luginore hera-herës me rrahje deri ne 13m/sek, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 4/11 Re diell

Kukës 2/3 Re diell

Lezhë 3/12 Re diell

Dibër -1/6 Re shi i dobët

Durrës 9/14 Re shi i dobët

Tiranë 8/14 Re diell

Elbasan 8/15 Re shi i dobët

Berat 4/16 Re diell

Vlorë 7/14 Re shi i dobët

Korçë -1/3 Re shi i dobët

Gjirokastër 2/15 Re shi i dobët

Sarandë 8/14 Re diell.