Vranësira dhe temperatura në rritje, parashikimi i motit për sot

110
Sigal

Moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura shtresore. Prani të pakta të reshjeve në skajet veriore.

Era do të jetë me drejtim Jug-Perëndim me shpejtësi 7 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3 deri në 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje në mëngjes pa ndryshime në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore     3/14°C
Zona e ulët         5/18°C
Zona bregdetare  10/17°C.