Vranësira dhe kthjellime, zbuloni parashikimin e motit për ditën e sotme

25
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare.

Temperaturat minimale do të luhaten 5-13 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 12-14°C në veri, 19 -22°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jete me drejtim veri – lindje me shpejtësi 10-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 6 ballë në det të hapur.