Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

26
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan blihet me 94.2 lekë dhe shitet me 95.2 lekë.

Monedha evropiane sot blihet me 102.7 lekë dhe do të shitet me 103.5 lekë, ndërsa franga zvicerane blihet me 105.9 lekë dhe shitet me 107 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 117.2 lekë dhe do të shitet me 118.7 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë