Vijojnë temperaturat e larta, moti për sot

113
Sigal

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet të jetë i kthjellët.

Vranësira të pakta dhe mesatare kalimtare do të ketë në mesditë përgjatë relieveve malore dhe kodrinore në lindje të vendit.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje Veriperëndim 1-8 m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe zonave luginore fiton shpejtësi deri në 12-16 m/s. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 22/33 Diell

Kukës 17/27 Diell re

Lezhë 24/33 Diell

Dibër 14/27 Diell re

Durrës 20/31 Diell

Tiranë 21/33 Diell

Elbasan 21/35 Diell re

Berat 17/34 Diell re

Vlorë 18/30 Diell

Korçë 16/28 Diell re

Gjirokastër 18/34 Diell

Sarandë 16/30 Diell.