(Video) Shëndetësia në kolaps / “Sikur po bëjmë luftë me ambulancat”

190
Sigal

Ish deputeti Indrit Hoxha ka reaguar në rrjetin social facebook ndaj situatës së rënduar dhe kaotike të paraqitur pranë urgjencës ku mjaft ambulanca me pacientë të sëmurë presin në rradhë për lirimin e shtretërve. Hoxha ka shoqëruar postimin e një video nga terreni ku shfaqet rradha e ambulancave në hyrje të spitalit.

Ja postimi i plotë

Shendetesia ne kolaps, duket sikur jemi ne lufte me ambulancat qe presin te lirohet nje shtrat qe te shtrojne pacientin me covid-19. Mjeket jane heronjë qe po perballen me virusin dhe qe te mos mjaftoje kjo duhet te kalojne dhe deshtimin e qeverise ne keto kushte.