VIDEO/ Bashën e sulmojnë me vezë, Garo: Çfarë mbjell, do të korrësh

128
Sigal

Protestuesit demokratë e pritën Lulzim Bashën sot me vezë dhe pankarta.

Në momentin që Basha mbërriti për takim në një lokal pranë RTSH-së, protestuesit hodhën vezë ndaj tij. Mes protestuesve ishin të rinj dhe gra, që u helmuan prej tij në protestën e 8 janarit.

Zëdhënësja e Komisionit të Rithemelimit, Floriana Garo bëri një postim në lidhje me këtë ngjarje.

“Çfarë mbjell, do të korrësh…

Lulzim Brava do të pritet gjithnjë me protesta nga demokratët, të cilët i dhunoi e i helmoi me gaz vetëm se donin të hynin në shtëpinë e tyre,” shkruan ajo, duke postuar pamjet e protestës.