Vazhdon rritja në Tiranë dhe Krujë/ Ja si zgjerohet harta

282
Sigal

Janë konfirmuar 16 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar në total 766 numrin e të prekurve.

Rastet e reja janë: 9 në Tiranë, 1 në Shkodër, 5 në Krujë dhe një në Berat.

Tirana dhe Kruja vazhdojnë të jenë epiqendrat e shpërthimit për shkak të fasonerive dhe burgjeve.

Shpërndarja gjeografike e rasteve pozitive dhe e shërimeve, është si vijon:

Bashkia Të prekur Të shëruar
Tiranë -318 -202
Shkodër -108 -71
Krujë -102 -9
Durrës -42 -38
Fier -37 -32
Kurbin -31
Korçë -19 -18
Elbasan -18 -15
Kukës -18 -10
Lezhë -14 -14
Has -14 -12
Kavajë -9 -8
Lushnje -7 -4
Vlorë -5 -4
Pukë -5 -4
Mirditë -5 -3
Rrogozhinë -4 -4
Tropojë -4 -4
Berat -4 -2
Mallakastër -1 -1
Mat -1