Valbona Duka padit gazetarët që e akuzuan për vrasje

317
Valbona Duka është një nga personat që akuzoi Fatmir Xhafajn se ka torturuar vëllain e saj kur ishte hetues në Krujë. Sot ajo jeton në Gjermani, por pas kësaj akuze u publikua një lajm se Duka është hakmarrë për vrasjen e bashkëshortit të saj. Duka ia ka nisur mesazhin ish-kryeministrit Sali Berisha ajo thotë se ka hedhur në gjyq gazetarët që e akuzuan për një gjë të tillë.

“Zoti Berisha Pershendetje. Po ju shkruaj juve se jeni nje person i vertet publik. Lexova qe un akuzohem qe jam nje Vrasese por qe kjo gje nuk esht aspak e vertet dhe kete gje mund ta vertetoj si te duan ato Gazetaret e Edi Rames se un jam nje Qytetare e nderuar ne Gjermani dhe punoj ne bashkine e Germersheim qytetin ne te cilin un jetoj por un jam e gatshme te vij dhe ti perballem drejtesis si te deshirojn gazetaret. Keto jan Shpifje nga me te ndryshmet qe te tromaksin si mund te akuzosh nje person per Vrasese me cfar te drejte e bejn ato Gazetare kete gje. A esht gati Fatmir Xhafa te perballet me drejtesin qe mua nuk me ka torturoar per punen e vllajt tim dhe sikur vllaj te kishe ber un skisha ber gje ,kam then vetem te drejtat dhe se mohoj. Dhe un nuk ju shkruajta juve per arsye se po behen Protesta por per arsye se ai njeri nuk Merito te jet Minister i Brendshem ai nuk merito te jet fare ne Politik. Po Arritem prap ne kohen e Enverit skemi drejt te themi as te drejtat tona. Padia ime ndaj atij gazetari esht ngritur sot dhe do ta shohim sa te verteta jan lajmet kur ai te perballet para drejtesis per shpifje dhe sajime nga me te ndryshmet. 

Me Nderime dhe Respekt 
Maloku (Duka)Valbona”