U “tërbua” për seks në disko dhe…/ 24-vjeçari shqiptar përfundon në prangat e policisë

457
Sigal

Ai u përpoq të abuzonte seksualisht një grua 21-vjeçare, të cilën e takoi në një klub nate në Ravenna, por përfundoi në prangat e policisë.

Bëhet fjalë për një burrë me origjinë shqiptare, i cili ndodhet në burg në pritje të gjykimit. I vendosur për të marrë atë që dëshironte, burri i rrezikshëm nuk ngurroi të sulmonte fizikisht gruan e re, duke e goditur.

Episodi ndodhi gjatë fundjavës së kaluar, konkretisht midis të shtunës dhe të dielës. I riu vëzhgoi vajzën brenda një prej diskove të bregdetit të Ravennas. Për këtë arsye, 24 vjeçari iu afrua asaj menjëherë duke provuar një mundësi.

Sidoqoftë, gruaja e re nuk i pëlqeu këmbëngulja e të huajit dhe, pasi e refuzoi, u përpoq të largohej. Megjithatë, këto ishin të padobishme pasi shqiptare nuk gjente asnjë arsye për të pranuar refuzimin. Kështu që miqësia e tij është bërë edhe më e ngutshme. Ndjekur nga i huaji, viktima u puth vazhdimisht dhe u rrah kundër vullnetit.

Situata, sipas raportimeve nga hetuesit, më pas degjeneroi rreth orës 3 të mëngjesit, kur gruaja e re arriti në parkingjet e restorantit, duke synuar të largohej. Shqiptari, në fakt, vrapoi pas saj dhe e imobilizoi, duke filluar ta prekte përsëri.

Në terror, vajza megjithatë gjeti forcën për të rezistuar dhe për këtë arsye ajo u sulmua në mënyrë barbare nga torturuesi.

Thirrjet e dëshpëruara të 21-vjeçares alarmuan pjesëtarët e tjerë të klubit, të cilët telefonuan policinë. Fillimisht ndërhyri stafi i sigurimit të diskos dhe më pas mbërriti policia, shkruan “Il Giornale”.

Karabinierët, pasi dëgjuan historinë e viktimës dhe dëshmitarëve, më pas prangosën 24-vjeçarin dhe e çuan në komisariat për identifikim. Banor në zonën e Ravenna, shqiptari u arrestua me akuzën e sulmit seksual dhe tani është në dispozicion të autoriteteve gjyqësore. Ende në shok 21-vjeçarja, pas sulmit, pësoi disa mavijosje dhe lëndime.