Tre ditë rresht shi, ja çfarë sjell moti ditët në vijim

606
Të premten pritet që temperatura të bien me disa gradë, ndërsa sipas sinoptikanëve do të ketë reshje lokale shiu gjatë fundjavës dhe të hënën e javës së ardhshme.
Datat 15, 16, 17 korrik, sipas ‘Meteoalb”, sjellin shira të paket në zona të veçanta të vendit, por jo i gjithë territori do të ketë shira. Reshje të izoluara pritet të ketë vetëm në zonat malore.
Ndërsa fqinjët tanë, parashikohet të marrin shira në sasi të konsiderueshme.
Sigal