Tiranë, nis prishja e ndërtimeve përpara pallateve

449
Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, bën të ditur se ka nisur prishja e të gjitha ndërtimeve që kanë zaptuar sheshet para pallateve.
Veç kësaj ai u bën thirrje qytetarëve që të mos ndërtojnë pa kriter, pasi dëmet që i shkaktojnë qytetit janë shumë të mëdha. Po prishim ndërtimet që zaptojnë sheshet përpara pallateve dhe kanalizimet. Mos ndërtoni pa kriter sepse dëmtoni Tiranën”, shkruan Veliaj në rrjetin social.
Sigal