Temperatura deri në 33°C, moti për çdo qytet

341
Sigal

Moti do të jetë me diell përgjatë bregdetit ndërsa në zonat malore do të ketë prani të vranësira deri mesatare.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim me shpejtësi maksimale deri në 15 m/sek në bregdet.

Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 0,5-1,5 metër në det të hapur.
Temperaturat do të jenë me rënie në mëngjes.

Temperaturat min dhe max:

Zonat malore 13/25°C
Zonat e ulëta 15/33°C
Zonat bregdetare 18/31°C.