Temperatura deri në 33 gradë celsius, parashikimi i motit për sot

11
Sigal

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare deri të dendura.

Temperaturat minimale do të luhaten 14-22 gradë, temperaturat maksimale parashikohen 26-29°C në veri, 31-33°C në zonën e ulët dhe zonat pranë bregdetit.

Era do të jetë me drejtim Jug – Perëndim me shpejtësi 6 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 ballë në det të hapur.