Sondazhi i Opinion/ 86% e popullit mendon se prokuroria duhet të arrestojë personat përgjegjës pas publikimit të përgjimeve nga Bild

467
Sigal

 

Në emisionin Opinion te Blendi Fevziut u shtrua pyetja “A duhet ti arrestojë prokuroria përsonat përgjegjës pas publikimit të përgjimeve nga BILD?” dhe 86 përqind e shqiptarëve thanë se duhet të arrestohen, ndërsa 14 % nuk ishin dakort.

Duket hapur se shqiptarët janë kundër asaj që ka ndodhur në votime, ku krejt kupola e pushtetit ka qenë e përzier në blerjen e votave në bashkëpunim me bandat kriminale.