Si do jetë moti sot në Shqipëri

182

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash por që mundësitë për reshje janë të pakta.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga -4ºC në 07ºC, në zonat e ulëta nga 01ºC në 13ºC dhe në zonat bregdetare nga 05°C në 14ºC.

Era do të fryejë në drejtim Verior-Verilindor, ndrësa forca e valëzimit në det pritet të jetë deri në 3 ballë.