Sherr për pronat në Belsh, 37-vjeçari qëllon me armë në drejtim të bashkëfshatarit

50
Sigal

Policia e Cërrikut është vënë në ndjekje të një 37-vjeçari, pasi pas një konflikti me një tjetër person, ka qëlluar me armë në ajër.

Për fat të mirë nuk ka persona të lënduar, ndërsa Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe kapjen e autorit.

“Në fshatin Çepe, Belsh, shtetasi D.H., 37 vjeç, banues në Belsh, gjatë një konflikti për motive pronësie me shtetasin K.C., 29 vjeç, banues në fshatin Çepe, Belsh, dyshohet se ka qëlluar 1 herë me armë zjarri pistoletë në ajër dhe më pas është larguar.

Me marrjen e njoftimit shërbimet e Policisë menjëherë kanë shkuar në vendngjarje dhe janë vënë në ndjekje të autorit”, njofton policia.