Shembja e Teatrit dhe protesta, ambasadorja Yuri Kim takim me Ramën në Kryeministri

62

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është duke zhvilluar një takim në kryeministri.

Nuk dihen detaje të tjera për qëllimin e vizitës së ambasadores.

Takimi vjen një ditë pas protestës së zhvilluar nga artistë dhe Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, mbështetur nga Opozita e Bashkuar.

Tubim i shoqëruar edhe me tensione dhe me thirrje të forta për largimin e Ramës dhe të kreut të Bashkisë, Veliaj.

Ndërkohë po dje, dështoi takimi për Reformën Zgjedhore, pas bojkotit të përfaqësuesve të opozitës në tryezën e Këshillit Politik.