Sërish tërmet në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

251

Lëkundje tërmeti, kësaj radhe në Veri të vendit. Duket se epiqendra është zhvendosur nga deti Adriatik dhe zona përreth Durrësit, e cila ka qenë tepër aktive prej 21 shtatorit në pjesën Verilindore të vendit.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave Ujit dhe Mjedisit, epiqendra ka qenë 1.7 km në veri të Shumatit në Dibër, me magnitudë 3.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 07:26 minuta.

Nuk ka të dhëna për dëme materiale.