Samiti Botëror për Qeverisjen, Çuçi takim me homologun e Bahrejn

189
Sigal

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi mori pjesë në Samitin Botëror për Qeverisjen që u mbajt në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ministri Çuçi, gjatë punimeve të këtij samiti u takua me gjeneral Shaikh Rashid bin Abdullah Al Khalifa, ministër i Brendshëm i Bahrejnit.

Çuçi bëri të ditur se gjatë takimit u diskutua ndër të tjera mbi bashkëpunimin për modernizimin e strukturave të sigurisë.

“Diskutuam për rëndësinë e zhvillimit të marrëdhënieve mes dy vendeve tona mike dhe mundësitë e bashkëpunimit për modernizimin e strukturave të sigurisë”, deklaroi Çuçi.