Prangosja e 11 zyrtarëve në Lushnjë për korrupsion, dalin pamjet e arrestimit të zv/drejtorit të Ndërmarrjes së Pasurive Publike

199
Sigal

Një operacion masiv anti-korrupsioni është duke u zhvilluar në të gjithë vendin ku i pari zyrtar i nivelit të lartë që është arrestuar është kryebashkiaku i Lushnjes, Fatos Tushe.

Janë 10 urdhër-arreste që janë prerë nga SPAK. Mes të arrestuarve janë vartës të Tushes dhe biznesmenë.