Përfshihet nga flakët pusi i naftës në Mallakastër, dyshohet se pati një shpërthim

72

Një pus nafte është përfshirë nga flakët në Mallakastër, pranë fshatit Belishovë.

Nga detajet e para dyshohet se ka pasur një shpërthim gazi, duke shkaktuar flakë të mëdha.

Zjarrfikësit e Ballshit dhe Patosit po punojnë për shuarjen e zjarrit që ka përfshirë pusin e naftës. Nuk raportohet për njerëz të lënduar.

Lajmi në përditësim…