Pamje të forta/ Dyer të shpartallura dhe xhama të thyer, pasojat e shpërthimit të bombolës së gazit sot në Durrës (FOTO)

138
Sigal

Shpërthimi i bombolës së gazit në banesën e shtetasit Mirjan Muliu në fshatin Kullë në Durrës shkaktoi dëme materiale në shtëpinë dy katëshe, si dhe plagosi 70-vjeçaren Sibe Muliu.

Në media u publikuan disa foto nga vendi i ngjarjes ku duken edhe dëmet e shkaktuara.

Disa xhupa të varur në mur janë djegur ndërsa dera është hedhur në erë si pasojë e shpërthimit të bombolës që duket mjaft e vjetëruar.

Policia njoftoi më herët se e moshuara ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve