“O Zot…”! Lot dhe britma nga familjarët, pamjet e pritës ku u ekzekutua “Kumbari” i Shkodrës

137
Sigal

Ne Dobraç Shkodër duke udhëtuar me mjet është vrarë me armë zjarri Bardhok Pllani. Burime për mediat bëjnë me dije se policia ka rrethuar zonën, dhe në ndihmë po i vjen dhe FSHN. Ndërkohë në foton e mëposhtme është Bardhok Pllani, që u ekzekutua mbrëmjen e sotme.

Mësohet se janë ngritur pika kontrolli në të gjithë vendin dhe policia po bën kontrolle të imtësishme.

Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes, aty ku kanë pikasur edhe një mjet që po digjej.

Bëhet e ditur se Pllani ishte në kërkim nga policia pasi në dhjetor të vitit të shkuar dyshohej si një nga autorët e të shtënave me armë drejt banesës dhe lokalit të një polici të shqiponjave.