Në mesditë reshje lokale, moti për çdo qytet

62

Shërbimi Meteorlogjik Ushtarak bën me dije se moti sot parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesditës, të cilat do të pasohen nga reshje shiu me intensitet të ulët të karakterit lokal.

Përgjatë relieveve malore reshjet do të marrin karakter shtrëngatash afatshkurtra.

Era nga veriperëndimi 1-6m/sek, në momentin e zhvillimit të vranësirave era fiton shpejtësi deri në 10m/s.

Deti parashikohet i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET   Temperaturat në °C

Shkodër 11/25 Diell shi

Kukës 10/20 Diell shi

Lezhë 12/24 Diell shi

Dibër 8/20 Diell shi

Durrës 12/23 Diell shi

Tiranë 13/25 Diell shi

Elbasan 11/24 Diell shi

Berat 10/25 Diell shi

Vlorë 12/24 Diell shi

Korçë 7/18 Diell shi

Gjirokastër 7/23 Diell shi

Sarandë 12/24 Diell shi.