Në Durrës temperatura 33°C, moti për çdo qytet

289
Sigal

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak moti për ditën e sotme parashikohet me kthjellime dhe shtim gradual të vranësirave në orët e mesditës.

Parashikohet që reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e mesditës.

Në bregdetin jugperëndimor reshjet e shiut do të jenë më intensitet të ulët, ndërsa në relievet malore reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave afatshkurtra shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Era do të jetë me drejtim verilindje- veriperëndim me shpejtësi deri në 18m/s, e pasuar nga valëzim i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 21/32 diell re

Kukës 19/32 diell shi

Lezhë 21/31 diell re

Dibër 16/26 diell shi

Durrës 22/33 diell re

Tiranë 20/33 diell re

Elbasan 19/31 diell shi

Berat 17/33 diell shi

Vlorë 19/31 diell shi

Korçë 13/24 diell shi

Gjirokastër 17/32 diell shi

Sarandë 15/33 diell re.