Ndarja nga jeta e ish-presidentit Valery Giscard d’Estaing, Presidenti Meta: Franca humbi një politikan të madh

69

Mbrëmë ka ndërruar jetë ish-presidenti i Francës Valery Giscard d’Estaing.

Në lidhje me këtë lajm, ka reaguar presidenti i Republikës, Ilir Meta.

Meta shprehet se ngushëllon popullin francez për ndarjen nga jeta të ish-presidentit të Francës, ndërsa shton se shteti francez ka humbur një politikan të madh e vizionar.

Postimi i presidentit Ilir Meta:

Ngushëllimet e mia për popullin francez, që me vdekjen e Valéry Giscard d’Estaing, humbi një politikan të madh, një President vizionar dhe një luftëtar të palodhur, për një Europë të bashkuar! 🇦🇱🇫🇷

Ngushëllimet e mia për popullin francez, që me vdekjen e Valéry Giscard d’Estaing, humbi një politikan të madh, një President vizionar dhe një luftëtar të palodhur, për një Europë të bashkuar! 🇦🇱🇫🇷

Posted by Ilir Meta on Wednesday, December 2, 2020