Kryetarja e LSI në Durrës, Kuçi: Më 25 prill do ta largojmë sektin mafioz të betonit e korrupsionit dhe t’ua kthejmë qytetin banorëve

69

Kryetarja e LSI në Durrës, Kontjana Kuçi, ka denoncuar një tjetër skandal të Rilindjes në qytetin bregdetar.

Në postim në Facebook, Kuçi thotë se qeveria e Rilindjes ka miratuar lejen për ndërtimin e një hoteli 16-katësh si dhe disa godinave të tjera mu buzë detit, në shëtitoren Taulantia.

Më tej, Kuçi shton se objektivi i Rilindjes është  sa më shumë beton për mafian e ndërtimit dhe oligarkët e qeverisë teksa me mijëra familje të Durrësit janë të pastreha prej mëse 1 viti.

Postimi i plotë i Kontjana Kuçit në Facebook:

SKANDAL/Kulla dhe më shumë beton tek shëtitorja Taulantia🏢
Pas projektit skandaloz për të mbushur me beton në shëtitoren Taulantia sekti i betonit do ngrejë një kullë 1️⃣6️⃣ katëshe dhe godina të tjera shumë katëshe pranë saj.
Tashmë Këshilli Kombëtar i Territorit ka miratuar lejen për ndërtimin e një hoteli 1️⃣6️⃣ katësh buzë detit 🌊 si edhe të godinave të tjera të cilat edhe ato kanë marrë lejen e ndërtimit dhe kanë vlerë prej 1️⃣0️⃣ deri në 1️⃣5️⃣ milionë eurosh.
BETON – BETON – BETON 💰
Ky është bilanci i sektit korruptiv të “Rilindjes.” ❌
Më shumë beton për mafian e ndërtimit dhe oligarkët e qeverisë teksa me mijëra familje të Durrësit janë të pastreha prej mëse 1️⃣ viti.
Më 2️⃣5️⃣ prill ta largojmë sektin mafioz të betonit dhe korrupsionit dhe t’ia kthejmë Durrësin📍banorëve.
Kontjana Kuçi