Mot i çmendur/ Ja si do të lëvizin temperaturat brenda 3 ditësh

558
Gjatë ditës së sotme, dhe ditës së nesërme, e diel 4 Shkurt 2018, mbi vendin tonë do të mbizotërojë mot i ftohtë dhe me reshje të forta shiu.
Ndërkohë që ditën e hënë, do të kemi mot të kthjellët si dhe një ngritje të lehtë të temperaturave, por krejt e kundërta do të ndodhë ditën e martë, ku do të kemi një ndryshim të fortë temperaturash.
Gjatë javës së ardhshme pritet të mbizotërojë mot i kthjellët dhe i ngrohtë, i cili është tipik për stinën e pranverës.
Ja parashikimi i motit:
Dita: Temperaturat e ulta 
Temperaturat e larta
E shtunë 6 gradë celsius 16 gradë celsius
E Diel -1 gradë celsius 13 gradë celsius
E Hënë 0 gradë celsius 14 gradë celsius
E Martë 6 gradë celsius 16 gradë celcius
Sigal