Lëkundje tërmeti në Shqipëri

101
Sigal

Shqipëria është goditur përsëri nga lëkundjet e tërmetit. Mbrëmjen e sotme një tërmet me magnitudë 3.0 është regjistruar në jug të Shqipërisë.

Lëkundjet sizmike janë ndier në Sarandë, Gjirokastër dhe Delvinë. Sipas të dhënave tërmeti ishte me thellësi 2 km me epiqendër pranë Gjirokastrës.