Lajmi i fundit/ Policia nis arrestimet e banorëve të “Astirit”

398
Sigal

Prej afro një viti, banorët e Astirit protestojnë për projektit e rrugës që preket banesat e tyre.

Në Astir kanë filluar arrestimet e banorëve për protestën e zhvilluar ditën e djeshme.

Burime për Faxweb.al, thonë se janë arrestuar Ilir Katiraj dhe Gramoz Shehu.

Ilir Katiraj është personi që qëlloi me këpucë Ramën tek spitali.

Ndërsa, Gramozi ka qenë duke pirë kafe në mëngjes dhe më pas do të ikte për në punë.

Ndërkohë, i janë paraqitur punonjës të policisë, dhe i kanë arrestuar.
Ditën e sotme do të ketë sërish protestë nga banorët.