Lajme të mira nga Italia/ Ulet numri i viktimave brenda 24 orëve, regjistrohen vetëm 525 viktima

149
Sigal

Për herë të parë që prej datës 19 mars Italia shënon numrin më të ulët të viktimave dhe të infektuarve nga COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 525 viktima duke e çuar në total në 15,887.

Ndërkohë që numri total i të infektuarve ka shkuar në 128,948.

Pozitiv ka qenë dhe numri i personave që janë në terapi intensive ku ka pasur ulje gjatë ditëve të fundit.

Momentalisht 3877 persona ndodhen në terapi intensive.