Lajm i mirë! Shërohen edhe dy infermierë nga koronavirusi

321
Sigal

Mes të shëruarve të njoftuar ditën e sotme ishin edhe dy infermierë në Tiranë.

Lajmin e ka konfirmuar ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në Facebook.

Me dy të shëruarit ditën e sotme numri i personave që e kanë fituar luftën me Covid-19 brenda personeleve mjekësore në vend shkon në 30.

Kujtojmë këtu se ministria e Shëndetësisë njoftoi se brenda 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shëruar 17 personave të tjerë. Numri i përgjithshëm të shëruarve në vend është tashmë 182.

Postimi:

Çdo mjek, infermier dhe punonjës i sistemit shëndetësor që e fiton betejën me #COVID19 është një lajm i mirë për të gjithë!

Edhe infermierë në Tiranë janë shëruar pas testit konfirmues në laboratorin e virologjisë në ISHP

Shkon në numri i personelit mjekësor të #shëruar nga COVID-19

Deri tani janë pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me #COVID-19