Kthjellime dhe vranësira të pakta, si do të ndryshojnë temperaturat sot

119
Sigal

Java nis me mot të qëndrueshëm. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta në zonat malore dhe zonat kodrinore.

Temperaturat minimale do të luhaten 12-18 grade në veri, ndërsa vlerat maksimale do të jenë me rënie 23-26°C në veri deri në 28-32°C në zonën e ulet dhe bregdet.

Era do të jete me drejtim Veri-Perëndim me shpejtësi 8-15 m/sek dhe dallgëzim të forcës 3 -4 ballë në det të hapur.