Kreu i PD, Basha vizitë në SHBA në muajin Mars

510
Ende pa u shuar mirë vizita e Sekretarit Amerikan të Shtetit John Kerry në Tiranë, bëhet i ditur një lajm tjetër me kryefjalë, Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të zhvillojë një vizitë në SHBA, në mes të muajit mars. Burime bëjnë të ditur për BalkanWeb se Basha do të ketë takime te rëndësishme. Vizita përkon dhe me 25 vjetorin e vendosjes së marëdhënieve diplomatike.
Sigal

Dje zoti Basha pati një takim zyrtar me sekretarin e shtetit Kerry. Kryetari i Partisë e dDmokratike e konsideroi këtë takim si vlerësim dhe besim tek Partia Demokratike dhe angazhimi ynë për demokracinë dhe sundimin e ligjit.