Koronavirusi/ Dy viktima dhe 67 të infektuar në 24 orët e fundit në Shqipëri

45
Sigal

Situata e pandemisë në Shqipëri prej disa javësh është e qendrueshme, pasi ka patur ulje të numrit të të infektuarve si dhe humbjeve të jetëve.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë në 24 rët e fundit janë kryer 2,728 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 67 qytetarë.

Ndërkohë me gjithë përpjekjet e stafit mjekësor, 2 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me covid19: 2 qytetarë nga Tirana, të moshave 52-78 vjeç.