Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro

139
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 104.3 lekë dhe do shitet me 105.5 lekë.

Edhe euro vazhdon të pësojë një rënie të ndjeshme. Sot monedha evropiane do të blihet me 113.2 lekë dhe do të shitet me 113.9 lekë.

Franga zvicerane do të blihet me 113 lekë dhe do të shitet me 114.5 lekë.

Ndërsa paundi britanik do të blihet me 128 lekë dhe do të shitet me 129.5 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro