Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

26
Sigal

Në tregun e këmbimit valutor shqiptar sot një dollar amerikan do të blihet me 93.5 lekë dhe do të shitet me 95 lekë.

Euro do të blihet me 101.3 lekë dhe do të shitet me 102.3 lekë, ndërsa franga zvicerane do të blihet me 102.9 lekë dhe do të shitet me 104 lekë.

Ndërkohë paundi britanik do të blihet me 118 lekë dhe do të shitet 119 lekë.

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë